Oświetlenie stanowisk pracy


Dlaczego LEDy?

Oświetlenie na stanowiskach pracy jest niezwykle ważne dla pracowników i pracy, która jest przez nich wykonywana. Ma również bezpośredni wpływ na produktywność, dobre samopoczucie pracowników, a czasem nawet na zdrowie i witalność.
 

Niewątpliwie największą zaletą stosowania oświetlenia LED przemawiającą do klienta jest kilkadziesiąt razy dłuższa żywotność, oraz mniejsze zużycie energii (około 60%) i idące za tym duże oszczędności.

Posiadamy w ofercie lampy LED serii : Prometheus, Vulcan, oraz Hermes o mocy 30 do 90W, gdzie oprawa 60W jest bezpośrednim zamiennikiem standardowych opraw liniowych ( świetlówkowych) o mocy 2 x 58W.
Lampy Prometheus mają długość 1m i może być wyposażony w potencjometr do płynnej regulacji nietężenia strumienia świetlnego. Lampy mogę byś regulowane w ten sposób pojedynczo jak i grupowo.
Hermes dostępny jest w długościach 0,5m; 1m; oraz 1,5m, odpowiednio o mocach 30W, 60W i 90W i nie posiada możliwości regulacji natężenia strumienia świetlnego.
Oprawy Hermes – Parametry:
HS1-030 – moc 30W  – długość 57cm – waga 1,1kg.
HS1-060 – moc 60W  – długość 103cm – waga 1,5kg.
HS1-080 – moc 80W   – długość 149cm – waga 1,8kg.Lampa Vulcan zaś to odpowiednik lampy Hermes, tylko z zewnętrznym zasilaczem. Dostępny jest wariant 60W.
Rozłożenie mocy na odpowiedniej długości źródła światła nie powoduje efektu rażenia pracowników, ponadto lampy wyposażone są w wymienne układy optyki, o różnych kontach rozsyłu światła, które dobieramy w fazie projektu. Ponadto na lampę możemy zamontować pryzmatyczną przysłonę, co powoduje dodatkowe rozproszenie światła.

Wydajność naszych opraw to aż 180lm /W, potwierdzona badaniami w niezależnym akredytowanym laboratorium.